x

Neden EUROFERTIL?

EUROFERTIL Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

1.Türkiye’de Sadece Kısırlık Tanı Ve Tedavisine Odaklı İlk Özel Merkezdir.

EUROFERTIL fikri 1999 yılında Almanya'da doğmuştur. Sadece kısırlık tanı ve tedavisi alanında hizmet verecek müstakil bir merkezin düşüncesi bile yokken o tarihlerde Düsseldorf Üniversitesi Kadın Hastalıkları Kliniği Tüp Bebek Bölümü’nde çalışan Dr. Hakan Özörnek’in medikal direktörlüğünde EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi İstanbul’da hayata geçirilmiştir. Sadece üreme sağlığı ve tüp bebek alanında hizmet verme özelliğini taşıyan ilk merkez olan EUROFERTIL dünyadaki benzerleri gibi özel hasta grubuna özel yaklaşım ile en üstün ve ayrıcalıklı hizmeti sunmaktadır. 2001 Nisan ayında ruhsat alan EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi 21 yıldır dünya standartlarının üzerindeki gebelik oranları ile 35.000’in üzerinde ailenin çocuk sevinci yaşamasını sağlamış, ailelerini tamamlamıştır.

2. Avrupa Ve Türkiye'de Garantili Tüp Bebek Programını Uygulayan Tek Tüp Bebek Merkezidir

3. Kişiye Özel Tedavi

Farklı hastalara farklı tüp bebek tedavi seçeneklerini sunan, gerçek anlamda kişiye özel tedavi hizmeti veren tek merkezdir.

‘Altın yumurtayı’ bulan tüp bebek yaklaşımı: Kişiye Özel Tedavi

1978’den beri tüp bebek tedavisi yapılıyor. Yaklaşık 40 yıldır uygulanan tüp bebek tedavisinde ‘kişiye özel tedavi’ anlayışı hızla yaygınlaşıyor. Üreme Sağlığı ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Hakan Özörnek vizyonerliğinde EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi “kişiye özel tedavi” anlayışı ile hizmet veren, anne baba adaylarına farklı tedavi seçenekleri içerisinden kendisine en uygun olanı seçme şansı tanıyan ve uygulayan merkezlerden biridir.

Peki nedir ‘Kişiye Özel Tedavi?’

Dünyada kısırlık "infertilite" oranları her geçen gün artarken tüp bebek tedavisine başvuran hasta sayısı da giderek artıyor. Kısırlığın pek çok nedeni olabilmekte ve bu nedenler hastanın durumuna özel nitelikler taşımaktadır. Her anne baba adayının sahip olduğu farklı özellikler, her çiftin üreme sağlıklarının durumları kısaca kısırlık nedeni olabilecek her şey tedavi sürecini etkiler.

"Doğru soruyu sormadan doğru cevabı alamazsınız" prensibinden hareketle her çiftin, ya da bireyin kısırlık nedenleri ve bunu etkileyen faktörler farklıdır. Önce sorunu saptamanız gerekir.

EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezleri'nde anne, baba adayının üreme sağlıklarını detaylı bir kontrolden geçirdikten sonra, bebek sahibi olmayı engelleyen tüm faktörler sıralanır. EUROFERTIL’de her anne baba adayının sahip olduğu farklı özellikleri ve sorunları gözeterek belirlenen tedavinin başarı şansı da standart prosedürleri uygulayan diğer merkezlerinkine göre elbette çok daha yüksektir.

Kişiye Özel Tedavi’nin Önemi

Hastaya özel ve çifte dair bütüncül bir tedavi anlayışı, tüp bebek başarı oranlarında EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezleri'nin dünya ortalaması üzerinde başarı yakalamasını, yani ailelerin hayallerindeki bebeği kucaklarına alıp evlat sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Her altı saatte bir EUROFERTIL bebeği dünyaya gelip her gün büyüyen ailemize katılmaktadır. Hastalar bir başka anne adayına yapılan tedavinin kendilerine de uygulanmasını, bir anne adayının kullandığı ilacın kendilerine de verilmesini talep edebilmektedir.

Buradaki en önemli sorumluluk tüp bebek tedavi alanı uzmanlarının anne baba adayına her kadının farklı yumurtalık rezervi ve kalitesi olduğunu ve kadınların bağışıklık sisteminden daha pek çok etkene kadar çok değişiklik gösterdiğini anlatabilmektir. Burada da doktor - hasta iletişimi, tüp bebek merkezi ile anne baba adayları arasındaki güven ilişkisi büyük önem taşımaktadır.

EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezleri’nde anne baba olmak isteyen hastaların kısırlık nedenlerini oluşturan kendilerine has özellikleri saptanır ve bu nedenleri ortadan kaldıracak en uygun tedavi şekli belirlenir. Bu aşamadan sonra bebek özlemi çeken anne baba adaylarına hangi tedavinin ne zaman, nasıl ve neden uygulanacağı detaylı biçimde anlatılır.

Tüp bebek başarısını etkileyen pek çok faktörden biri de hastanın kendini güvende hissetmesi, hassas olan bu süreçte ne yaşadığının farkında olabilmesidir. EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi sadece bu alanda uzmanlaşan bir geleneğin temsilcisi olarak infertilite sorunu yaşayan anne baba adaylarının kendi vücutları ve sorunları ile ilgili bilgilendirilmelerinin bebek sahibi olma sürecindeki kadınlar ve erkekler için psikolojik olarak büyük bir fark yarattığının da bilincindedir. Sadece tüp bebek üzerinde uzmanlaşma geleneği ve ‘kişiye özel tedavi’ yaklaşımının öncüsü olmak kaçınılmaz olarak yeni tedavi seçeneklerini de beraberinde getirmiştir.

Dr. Hakan Özörnek’in isim babalığı ile ‘ALTIN YUMURTA’ zorlu hasta grubuna giren ve bebek sahibi olma şansı istatistiklere göre çok daha az olan ileri yaş anne adaylarına özel olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir ve yaştan kaynaklanan dezavantajı ortadan kaldırarak gebelik şansı yakalamalarında büyük fark yaratmaktadır.

4. Tüp Bebek Başarı Oranları

EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezleri Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri ortalaması üzerinde gebelik oranlarına sahip olan merkezlerden biridir.  Kuşkusuz bu başarı oranları en iyi olan tüp bebek merkezini seçmeye çalışan anne baba adaylarının dikkat ettiği kriterlere sahip olabilmekten ileri gelmektedir.

5. Hizmet Kalitesi

Tüp Bebek Merkezleri arasında seçim yaparken belirleyici olan en önemli faktörlerden biri şüphesiz hizmet kalitesidir. Kısırlık problemi yaşayan ve bebek özlemi çeken anne baba adaylarının bu en önemli ve hassas tedavi döneminde süreç boyunca iyi bir anı olarak hatırlanmasını sağlayacak kusursuz bir deneyim yaşatmak EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezleri'nin hizmet politikasını oluşturmaktadır. Tüp bebek tedavi sürecindeki her departman alanında uzman, seçkin insan kaynaklarından oluşur, hastaya özel tedavi anlayışını Türkiye’de ilk uygulayan merkez olarak her aşamada benzersiz olan hizmet kalitesinden ödün vermeden çalışmalarına devam etmektedir.

6. EUROFERTIL Deneyimi Ve Ekibi

EUROFERTIL fikri 1999 yılında Almanya’da doğmuştur. Sadece üreme sağlığı ve tüp bebek alanında hizmet verme özelliğini taşıyan ilk ve tek merkez olan EUROFERTIL dünyadaki benzerleri gibi özel hasta grubuna özel yaklaşım ile en üstün ve ayrıcalıklı hizmeti sunmaktadır. 2001 Nisan ayında ruhsat alan EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi 22 yıldır birlikte çalışan ve değişmeyen çekirdek kadrosu sayesinde dünya standartlarının üzerindeki gebelik oranları ile binlerce ailenin hayatlarına dokunmuş, bebeklerini kucaklarına almalarını sağlamıştır. EUROFERTIL ailesini oluşturan tüm çalışma arkadaşları dinamik, konularında yetkin, deneyimli ve güler yüzlüdür. Tıbbi ekipler ayrıca yurtdışı deneyimli hekim ve biyologlardan oluşmaktadır.

7. Uygun Maliyet

EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezleri, kişiye özel tedavi seçenekleri sunarken anne baba adaylarının bütçesine en uygun fiyatlandırma ve ödeme seçeneklerini de sunmaktadır. Diğer merkezlerde standart paket adı altında hastaya dayatılan ek hizmetler yerine hastanın durumuna özel ve sadece gerekli olan işlemler için fiyatlandırma ve ödeme seçenekleri baştan belirlenmektedir. Önce hastanın tıbbi durumu ve en uygun tedavi planlamasının yapılması gözetilmekte, sonrasında gerekli bütçelendirme en ekonomik olacak şekilde baştan yapılmaktadır.

8. Güvenli Tedavi

EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezleri’nin en büyük ayırt edici özelliklerinden biri de bazı merkezlerin aksine bebek özlemi çeken anne baba adaylarına sadece etkinliği tıbbi olarak kanıtlanmış tanı ve tedavi yöntemlerini uygulaması, faydası gerçekten kanıtlanmamış ve istatistiği verilemeyen hiçbir uygulamayı hastalarına hizmet olarak vermemesi ya da ödetmeye kalkmamasıdır. EUROFERTIL doktorları hasta kendisi talep etse bile hastaya ek maliyet getireceğini gördükleri ve faydası olacağını düşünmedikleri hiçbir tanı ve tedaviyi uygulamamaktadır.

9. Son Teknoloji

Etkinliği kanıtlanmış her tanı ve tedavi yöntemi dünya ile aynı anda EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi'nde tedavi gören hastalara sunulmaktadır. 46 kromozomun tümünü tarayabilen qPCR testi İtalya ve Amerika’dan sonra sadece Türkiye’de uygulanabilmektedir. EUROFERTIL vitrifikasyon ile embriyo dondurulmasında %95'in üzerinde başarı oranına sahip yegane merkezdir.

10. Etik Ve Ahlaki Değerler

Anne baba adayları hayatlarının en önemli kararını alırken hassas bir süreçte yol arkadaşlarını ve rehberlerini de seçmek zorundadır. Bu sorumluluğun onuru ve bilincinde olan EUROFERTIL, tıbbi olarak faydası kanıtlanmamış hiçbir tedaviyi onaylamamakta ve hastalarına sunmamaktadır. Yayınları ve sunumları, uluslararası platformlarda, kongrelerde oturum başkanlıkları yapan, Dünya genelinde saygın bir yere sahip olan EUROFERTIL kurucu kadrosu; Amerika’yla Avrupa gebelik oranlarının üzerinde başarıya sahip olurken etik ilkelerinden asla ödün vermemiştir. EUROFERTIL hastanın durumuna özel tedavi belirleyerek, gerekli olmayan işlemler nedeni ile maddi ve manevi olarak yorulmasına engel olma prensibini taşır.

Diğer pek çok tüp bebek merkezinin aksine doğruluğu kanıtlanmamış uygulamaların reklamını yapmamakta ve hasta üzerinde denenmesine de karşı çıkmaktadır. "Diğer merkezde var" diyerek EUROFERTIL güvencesinde aynı işlemi yaptırma talebiyle gelen hastasına ise nedenlerini açıklayarak, uygulamayı en doğru şekilde yapabilecek tüm alt yapı ve teknolojiye sahip olmasına karşın etik olarak uygulanamayacağını iletmektedir.

 

Dr. Hakan Özörnek'in kaleme aldığı "Bebek İstiyorum" kitabını ücretsiz olarak indirmek için kayıt olabilirsiniz.

X

Hangi Merkezimiz ile İletişime Geçmek İstersiniz?