x

Şahitlik Sistemi

Elektronik Şahitlik Sistemi

Şahitlik Sistemi Nedir?

Bursa’da ilk kez EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi Laboratuvarları’nda kullanılan  RI WITNESS (ŞAHİTLİK) SİSTEMİ tüp bebek laboratuvarındaki tüm aktiviteleri 7/24 izleyen, hastaya ait hücreler dışında hiç bir materyalin yetkili embriyoloğun çalışma alanına konulmasına izin vermeyen, başka bir hastaya ait sperm, embriyo ya da yumurta ile işlem yapılmasına engel olan Radyo Frekanslı Güvenlik Sistemi’dir. RI Witness sistemi, tüp bebek laboratuvarında gün boyu yapılan tüm işlemleri; sperm hazırlanması, yumurta toplama, mikroenjeksiyon, embriyo transferi, embriyo dondurma, embriyo çözme ve benzeri işlemleri otomatik olarak kesintisiz kontrol eder ve kayıt altına alır.

 

Şahitlik Sistemi Nasıl Çalışır?

RI Wıtness/Şahitlik Sisteminde hastaya tanımlı özel elektronik kimlik kartı teslim edilir. Bu kimlik kartının özelliği hastaya ait örneklerin yer aldığı tüm kültür kapları ve tüplerdeki radyo frekans teknolojisi kullanılan barkodlarla eşleştirilmiş olmasıdır. Tüp Bebek Tedavisi boyunca hasta her aşamada (kayıt, laboratuvar, ameliyathane) sadece"Şahitlik Sistemi Kimlik Kartı” ile işlem yaptırabilmektedir. Böylece hasta gerçekleştirilen tüm işlemlerinde (Yumurta toplama, embriyo transferi vb) kendi hücrelerinin işlem güvenliğinden emin olup tanıklık ederek süreci yaşar.

Hasta, görüp birebir şahit olamadığı laboratuvardaki işlemlerde ise sadece kendi örnekleri ile işlem yapılabildiğini, işlem tarihi, süresi, işlemi yapan embriyolog, şahitlik eden ikinci embriyolog ve işlem yapılan örneklerin kimlik bilgileri ve türünün dijital olarak kayıt edildiğini, denetlendiğini, sistemin aksine izin vermediğini bilir.
 

Şahitlik Sistemi Aşamaları

Şahitlik Sistemi Kimlik Kartı ile hastaya ait hücrelerin yer aldığı tüp ve kültür kapları radyo frekans teknolojisi ile çalışan çiplerle eşleştirilir.

Hasta tüp bebek tedavi sürecindeki her aşamada kimlik kartını kullanır.

Yumurta toplama, transfer süreçlerinde hasta kartı ile ona ait örnekler otomatik olarak eşleşir.

Dijital ekranlarda hastaya ait tanımlı örnekler görünür.

Hastaya ait olmayan herhangi bir örnek laboratuvarda embriyoloğun çalışma alanına yaklaştırıldığında sistem uyarı verir, işlemleri otomatik olarak durdurur. 

Tüp bebek tedavi sürecinde laboratuvar alanındaki tüm iş akışları dijital olarak denetlenip, otomatik olarak raporlanmış olur.

Size özel tanımlanıp verilen şahitlik sistemi kartı ile tedavi süreciniz boyunca sadece kendi hücreleriniz ile işlem yapıldığına şahitlik eder ve her işlemin dijital olarak kaydedildiğini bilerek içiniz rahat eder. Embriyo ve spermlerin karışma olasılığını ve insan hatasını yok eden en son teknoloji sizler için “Bursa Eurofertil Laboratuvarlarında” kullanılmaktadır.


 

Detaylı bilgi veya randevu almak için 0 224 251 50 00 numaralı telefondan ya da 0 530 88 65 63 numaralı WhatsApp hattımızdan bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

X

Hangi Merkezimiz ile İletişime Geçmek İstersiniz?