x

Bursa Eurofertil Tüp Bebek Merkezi

EmbryoGlue (Yapıştırıcı) Nedir?

Embriyolarınız birkaç gün laboratuvar ortamında geliştirildikten sonra, transfer işlemi için en yüksek gebelik şansı olan seçilir. Transfer işlemi sırasında embriyo özel bir sıvı ile kateter adı verilen ince bir tüpe yerleştirilir. Kateter daha sonra rahmin içine ultrason kontrolünde yerleştirilir ve embriyo nazikçe sıvı ile birlikte transfer edilir.

Embriyoskop

Hastalarımıza dünya standartında bir hizmet sunabilmek ve artan başarı oranını sürdürmek için Tüp Bebek Tedavisinde güvenilirliği kanıtlanmış tüm yenilikleri takip etmekteyiz.

AMH (Anti-Mullerian Hormon)

Anti Mullerian Horman (AMH) erkekte testisten Sertoli hücrelerinden salgılanarak erken dönemde cinsel organın normal gelişimini sağlayarak yaşam boyu salgılanır. 

Blastokist Transferi

Kadının yumurta hücresi ile erkekten alınan sperm hücresinin mikroenjeksiyon ile birleşmesine döllenme, döllenme sonucu oluşan tek hücreye ise embriyo (zigot) adı verilmektedir.

Sperm Testi (Spermiyogram) Nedir?

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerde erkek hastanın üreme potansiyelinin değerlendirilmesi amacıyla yapılan mikroskobik incelemedir.

Azospermi Mikro TESE

Mikro Tese Operasyonu; Azospermi (menisinde hiç sperm bulunmayan) hastalarına mikroskop altında uygulanan cerrahi operasyon ile testislerden alınan küçük dokularda sperm aranması işlemidir. 

Sperm Dondurma

Sperm dondurma, Erkek hastadan alınan sperm örneğinin incelendikten sonra, ileride uygulanacak tüp bebek tedavisinde çözülerek kullanılmak üzere androloji laboratuvarında dondurularak saklanması işlemidir. Sperm dondurma işlemi çok uzun süredir başarıyla uygulanmaktadır.

Tüp Bebek Aşamaları OPU Embriyo Transferi

Tüp bebek tedavisi kadın hastamızın yumurtalıklarının uyarılması ile başlar. Normalde kadında her adet döngüsünde bir yumurta gelişir. Tüp bebek uygulamalarında daha fazla sayıda yumurtaya ihtiyacımız vardır. Tek yumurta olgun olmayabilir, döllenmeyebilir veya yeterince iyi kalitede gelişim gösteremeyebilir. 

Hormon Analizleri

Kadının yumurtalık kapasitesinin anlaşılması veya adet düzensizliği olan kadınlarda sebebin araştırılması için yapılan kan tahlilleridir. 

Histeroskopi

Rahim içinde bir problem olduğu düşünüldüğünde, tekrarlayan düşüğü veya tüp bebek başarısızlığı olan durumlarda rahim içinin büyütücü optik sistemle incelenmesidir.

Aşılama (IUI)

Yıkama yöntemi ile seçilen hareketli spermlerin bir kanül yardımıyla rahim içine verilmesi işlemidir. Öncesinde kadında yumurta geliştirilir ve çatlatma iğnesiyle yumurtlama sağlanır.

Mikroenjeksiyon (ICSI)

Sperm, mikroskop altında yumurtanın içine enjekte edilir ve döllenme sağlanır. Tüp bebeğin özel bir şeklidir.

Embriyo Dondurma (Vitrifikasyon)

Transfer edilen embriyolardan sonra kalan iyi kalite embriyo varsa, bunların daha sonra transfer edilmek üzere dondurulması işlemidir.

Preimplantasyon Genetik Tanı (NGS)

Embriyolar oluştuktan sonra, genetik açıdan incelenmesi ve normal olanlarının rahim içine konulmak üzere seçilmesi işlemidir. Tüm kromozom analizi, 46 kromozomun hepsinin sayısal olarak normal olup olmadığını saptar. Normal olan embriyolar transfer edilince gebelik oranları artar, düşük riski azalır.

Yumurta Dondurma

Kanser tedavileri hem erkekte hem de kadında yumurtalıklara zarar vermektedir. Tedavi sonrasında yumurta gelişimi azalabilmekte veya kaybolmaktadır. Tedavi öncesinde yumurtalar dondurulabilir ve hastalıksız dönemde bu yumurtalarla tüp bebek yapılabilir.

Serum Tedavisi (Intralipid)

Anne adayının bağışıklık sistemini dengeler ve birkaç kez başarısız olan tüp bebek hastalarında gebelik şansını yükseltir.

Fertichip

Sperm seçiminde kullanılan ve döllenmeyi olumlu etkileyen bir yöntemdir.

Dr. Hakan Özörnek'in kaleme aldığı "Bebek İstiyorum" kitabını ücretsiz olarak indirmek için kayıt olabilirsiniz.

X

Hangi Merkezimiz ile İletişime Geçmek İstersiniz?