x

Bursa Eurofertil Tüp Bebek Merkezi

Semen Analizi ve Yıkanması

Semen analizi, erkekteki problemlerin araştırılması için yapılan sperm tetkikidir. Yıkama işlemi ise hareketli ve iyi durumdaki spermlerin diğer spermlerden ve hücrelerden ayrıştırılması işlemine denir.

Hormon Analizleri

Kadının yumurtalık kapasitesinin anlaşılması veya adet düzensizliği olan kadınlarda sebebin araştırılması için yapılan kan tahlilleridir. 

Histeroskopi

Rahim içinde bir problem olduğu düşünüldüğünde, tekrarlayan düşüğü veya tüp bebek başarısızlığı olan durumlarda rahim içinin büyütücü optik sistemle incelenmesidir.

Aşılama (IUI)

Yıkama yöntemi ile seçilen hareketli spermlerin bir kanül yardımıyla rahim içine verilmesi işlemidir. Öncesinde kadında yumurta geliştirilir ve çatlatma iğnesiyle yumurtlama sağlanır.

Tüp Bebek (IVF)

İlaçlarla kadından yumurta elde edilir, erkekten sperm alınır ve laboratuvar ortamında döllenme işlemi gerçekleştirilir. Ardından, elde edilen ceninler (embriyolar) rahim içine yerleştirilir.

Mikroenjeksiyon (ICSI)

Sperm, mikroskop altında yumurtanın içine enjekte edilir ve döllenme sağlanır. Tüp bebeğin özel bir şeklidir.

Testisten Sperm Kazanımı (Mikro TESE)

Mikro TESE işlemi, menide sperm hücresi olmayan kişilere uygulanan cerrahi bir yöntemdir.

Embriyo Dondurma (Vitrifikasyon)

Transfer edilen embriyolardan sonra kalan iyi kalite embriyo varsa, bunların daha sonra transfer edilmek üzere dondurulması işlemidir.

Preimplantasyon Genetik Tanı (NGS)

Embriyolar oluştuktan sonra, genetik açıdan incelenmesi ve normal olanlarının rahim içine konulmak üzere seçilmesi işlemidir. Tüm kromozom analizi, 46 kromozomun hepsinin sayısal olarak normal olup olmadığını saptar. Normal olan embriyolar transfer edilince gebelik oranları artar, düşük riski azalır.

Yumurta Dondurma

Kanser tedavileri hem erkekte hem de kadında yumurtalıklara zarar vermektedir. Tedavi sonrasında yumurta gelişimi azalabilmekte veya kaybolmaktadır. Tedavi öncesinde yumurtalar dondurulabilir ve hastalıksız dönemde bu yumurtalarla tüp bebek yapılabilir.

Sperm Dondurma

Kanser tanısı almış bireyin kemoterapi öncesinde spermlerini dondurması önerilmekte ve bu sayede sperm hücrelerinin zarar görmeden tedavi sonrasında kullanılması amaçlanmaktadır.

Embryoscope

Embryoscope adı verilen izleme sistemiyle embriyolar cihaz dışına çıkmadan rahatlıkla takip edilmektedir. Bu cihazın en önemli özelliği ise, embriyodaki gelişimi 7 gün 24 saat kesintisiz takip ederek, gelişim hızlarındaki anormallikleri tespit edebilmesidir. Böylece en sağlıklı embriyo seçilerek gebelik ihtimali daha da fazla artırılabilmektedir.

Serum Tedavisi (Intralipid)

Anne adayının bağışıklık sistemini dengeler ve birkaç kez başarısız olan tüp bebek hastalarında gebelik şansını yükseltir.

Fertichip

Sperm seçiminde kullanılan ve döllenmeyi olumlu etkileyen bir yöntemdir.

Dr. Hakan Özörnek'in kaleme aldığı "Bebek İstiyorum" kitabını ücretsiz olarak indirmek için kayıt olabilirsiniz.

X

Hangi Merkezimiz ile İletişime Geçmek İstersiniz?