x

İstanbul Eurofertil Tüp Bebek Merkezi

EUROFERTIL’i tercih ederek Avrupa’nın en önemli tüp bebek ve kısırlık tedavi merkezlerinden birini seçmiş oluyorsunuz. Eurofertil ekibi, sizin gibi binlerce hastayı bebek sahibi yapmış, konusunda uzman doktor, embriyolog, ürolog, psikolog ve hemşirelerden oluşmaktadır. Tüm bilgi ve tecrübelerimizi sizin tedavinize adayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Kısırlık tanı ve tedavisinde başarısı kanıtlanmış tüm hizmetler dünya ile aynı anda sizlere sunulmaktadır. Dünyada yapılabilen bilimselliği kanıtlanmış tüm tedaviler EUROFERTIL’de yapılmaktadır.

Sperm Testi ve Yıkanması

Sperm testi, erkekteki problemlerin araştırılması için yapılan sperm tetkikidir. Yıkama işlemi ise hareketli ve iyi durumdaki spermlerin diğer spermlerden ve hücrelerden ayrıştırılması işlemine denir. 

Hormon Analizleri

Kadının yumurtalık kapasitesinin anlaşılması veya adet düzensizliği olan kadınlarda sebebin araştırılması için yapılan kan tahlilleridir.  

Histeroskopi

Rahim içinde bir problem olduğu düşünüldüğünde, tekrarlayan düşüğü veya tüp bebek başarısızlığı olan durumlarda rahim içinin büyütücü optik sistemle incelenmesidir.

Aşılama (IUI)

Yıkama yöntemi ile seçilen hareketli spermlerin bir kanül yardımıyla rahim içine verilmesi işlemidir. Öncesinde kadında yumurta geliştirilir ve çatlatma iğnesiyle yumurtlama sağlanır.

Tüp Bebek (IVF)

İlaçlarla kadından yumurta elde edilir, erkekten sperm alınır ve laboratuvar ortamında döllenme işlemi gerçekleştirilir. Ardından, elde edilen ceninler (embriyolar) rahim içine yerleştirilir. Tedavi başlangıcından embriyo transferine kadar geçen süre yaklaşık 15-17 gün arasındadır.

Size en uygun tedavi programını beraber seçebiliriz;

  • Yalın Tüp Bebek
  • Garantili Tüp Bebek
  • 3’lü Tedavi Paketi
  • 5’li Tedavi Paketi
  • Havuz Yöntemi

Mikroenjeksiyon (ICSI)

Sperm, mikroskop altında yumurtanın içine enjekte edilir ve döllenme sağlanır. Tüp bebeğin özel bir şeklidir. ICSI, çok güçlü mikroskoplar ve mikromanpülatörler kullanılarak yapılır. Embriyolog, ince cam bir pipetin yardımı ile bir yumurtayı tutar ve spermi insan saçından yedi kat daha ince cam bir iğne ile yumurtanın içine verir. ICSI metoduyla döllenme, enjekte edilen her yumurta için %80 civarındadır.

Testisten Sperm Kazanımı (Mikro TESE)

Mikro TESE işlemi, menide sperm hücresi olmayan kişilere uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Mikroskobik operasyon ile hastanın testislerinden alınan dokuda sperm aranır. Anestesi altında yapılan ağrısız bir işlemdir.

Embriyo Dondurma (Vitrifikasyon)

Transfer edilen embriyolardan sonra kalan iyi kalite embriyo varsa, bunların daha sonra transfer edilmek üzere dondurulması işlemidir. Bu embriyolar gerekli olduğunda daha sonraki denemelerde çözülerek kullanılabilir.

Preimplantasyon Genetik Tanı (NGS)

Embriyolar oluştuktan sonra, genetik açıdan incelenmesi ve normal olanlarının rahim içine konulmak üzere seçilmesi işlemidir. Tüm kromozom analizi, 46 kromozomun hepsinin sayısal olarak normal olup olmadığını saptar. Normal olan embriyolar transfer edilince gebelik oranları artar, düşük riski azalır.

Yumurta Dondurma

Kanser tedavileri hem erkekte hem de kadında yumurtalıklara zarar vermektedir. Tedavi sonrasında yumurta gelişimi azalabilmekte veya kaybolabilmektedir. Tedavi öncesinde yumurtalar dondurulabilir ve hastalıksız dönemde bu yumurtalarla tüp bebek tedavisi yapılabilir. Menopoza yaklaşmış kadınlar da yumurta dondurabilir.

Sperm Dondurma 

Kanser tanısı almış bireyin kemoterapi öncesinde spermlerini dondurması önerilmekte ve bu sayede sperm hücrelerinin zarar görmeden tedavi sonrasında kullanılması amaçlanmaktadır. Spermler özel tanklarda sıvı nitrojen içerisinde depolanarak saklanır. Sperm örnekleri bu şekilde bozulmadan yıllarca saklanabilmektedir.

EmbryoScope

EmbryoScope adı verilen izleme sistemiyle embriyolar cihaz dışına çıkmadan rahatlıkla takip edilmektedir. Bu cihazın en önemli özelliği ise, embriyodaki gelişimi 7 gün 24 saat kesintisiz takip ederek, gelişim hızlarındaki anormallikleri tespit edebilmesidir. Böylece en sağlıklı embriyo seçilerek gebelik ihtimali daha da artırılabilmektedir.

Serum Tedavisi 

Anne adayının bağışıklık sisteminidengeler ve birkaç kez başarısız olan tüp bebek hastalarında gebelik şansını yükseltir. Serum tedavisi embriyo transfer günü başlar, iki haftada bir yenilenir. Kalp atışı görüldüğünde bitirilir. İlaç serum şeklinde damar yolundan uygulanır.

Fertichip

Sperm seçiminde kullanılan ve döllenmeyi olumlu etkileyen bir yöntemdir. Mikroçip yöntemi ile sağlıklı spermlerin diğerlerinden ayırt edilmesi sağlanır. Sağlıklı spermlerden oluşturulan embriyolarla daha yüksek gebelik sonuçları elde edilebilir.

Dr. Hakan Özörnek'in kaleme aldığı "Bebek İstiyorum" kitabını ücretsiz olarak indirmek için kayıt olabilirsiniz.

X

Hangi Merkezimiz ile İletişime Geçmek İstersiniz?