x
tüp bebekKişiye Özel Tedavi

Altın Yumurtayı Bulan Tüp Bebek Yaklaşımı

1978’den beri tüp bebek tedavisi yapılıyor. Yaklaşık 40 yıldır uygulanan tüp bebek tedavisinde ‘kişiye özel tedavi’ anlayışı hızla yaygınlaşıyor. Üreme Sağlığı ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Hakan Özörnek vizyonerliğinde Eurofertil Tüp Bebek Merkezi “kişiye özel tedavi” anlayışı ile hizmet veren, anne baba adaylarına farklı tedavi seçenekleri içerisinden kendisine en uygun olanı seçme şansı tanıyan ve uygulayan merkezlerden biridir.

Kişiye Özel Tedavi Nedir?

Dünyada kısırlık ‘infertilite’ oranları her geçen gün artarken tüp bebek tedavisine başvuran hasta sayısı da giderek artıyor. Kısırlığın pek çok nedeni olabilmekte ve bu nedenler hastanın durumuna özel nitelikler taşımaktadır. Her anne, baba adayının sahip olduğu farklı özellikler, her çiftin üreme sağlıklarının durumları kısaca kısırlık nedeni olabilecek her şey tedavi sürecini etkiler.

Doğru soruyu sormadan doğru cevabı alamazsınız prensibinden hareketle her çiftin, ya da bireyin kısırlık nedenleri ve bunu etkileyen faktörler farklıdır. Önce sorunu saptamanız gerekir.

Eurofertil Tüp Bebek Merkezleri’nde anne, baba adayının üreme sağlıklarını detaylı bir kontrolden geçirdikten sonra, bebek sahibi olmayı engelleyen tüm faktörler sıralanır. Eurofertil’de her anne baba adayının sahip olduğu farklı özellikleri ve sorunları gözeterek belirlenen tedavinin başarı şansı da, standart prosedürleri uygulayan diğer merkezlerinkine göre elbette çok daha yüksektir.

 

Kişiye Özel Tedavinin Önemi

Hastaya özel ve çifte dair bütüncül bir tedavi anlayışı, tüp bebek başarı oranlarında Eurofertil Tüp Bebek Merkezleri’nin dünya ortalaması üzerinde başarı yakalamasını, yani ailelerin hayallerindeki bebeği kucaklarına alıp evlat sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Her altı saatte bir Eurofertil bebeği dünyaya gelip her gün büyüyen ailemize katılmaktadır.


Hastalar bir başka anne adayına yapılan tedavinin kendilerine de uygulanmasını, bir anne adayının kullandığı ilacın kendilerine de verilmesini talep edebilmektedir. Buradaki en önemli sorumluluk tüp bebek tedavi alanı uzmanlarının anne baba adayına her kadının farklı yumurtalık rezervi ve kalitesi olduğunu ve kadınların bağışıklık sisteminden daha pek çok etkene kadar çok değişiklik gösterdiğini anlatabilmektir. Burada da doktor-hasta iletişimi, Tüp Bebek Merkezi ile anne baba adayları arasındaki güven ilişkisi büyük önem taşımaktadır.

Eurofertil Tüp Bebek Merkezleri'nde anne baba olmak isteyen hastaların kısırlık nedenlerini oluşturan kendilerine has özellikleri saptanır ve bu nedenleri ortadan kaldıracak en uygun tedavi şekli belirlenir. Bu aşamadan sonra bebek özlemi çeken anne baba adaylarına hangi tedavinin ne zaman, nasıl ve neden uygulanacağı detaylı biçimde anlatılır.

Tüp bebek başarısını etkileyen pek çok faktörden biri de hastanın kendini güvende hissetmesi, hassas olan bu süreçte ne yaşadığının farkında olabilmesidir. Eurofertil Tüp Bebek Merkezi sadece bu alanda uzmanlaşan bir geleneğin temsilcisi olarak infertilite sorunu yaşayan anne baba adaylarının kendi vücutları ve sorunları ile ilgili bilgilendirilmelerinin, bebek sahibi olma sürecindeki kadınlar ve erkekler için psikolojik olarak büyük bir fark yarattığının da bilincindedir. Sadece tüp bebek üzerinde uzmanlaşma geleneği ve ‘kişiye özel tedavi’ yaklaşımının öncüsü olmak kaçınılmaz olarak yeni tedavi seçeneklerini de beraberinde getirmiştir.

Dr. Hakan Özörnek’in isim babalığı ile ‘ALTIN YUMURTA’ zorlu hasta grubuna giren ve bebek sahibi olma şansı istatistiklere göre çok daha az olan ileri yaş anne adaylarına özel olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir ve yaştan kaynaklanan dezavantajı ortadan kaldırarak gebelik şansı yakalamalarında büyük fark yaratmaktadır.


X

Hangi Merkezimiz ile İletişime Geçmek İstersiniz?