x
tüp bebek


Kişiye Özel Tedavi

Farklı hastalara farklı tüp bebek tedavi seçeneklerini sunan, gerçek anlamda kişiye özel tedavi hizmeti veren bir merkezdir.

1978’den itibaren tüp bebek tedavisi yapılıyor. Yaklaşık 45 yıldır uygulanan tüp bebek tedavisinde ‘kişiye özel tedavi’ anlayışı hızla yaygınlaşıyor. Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi “kişiye özel tedavi” anlayışı ile hizmet veren, anne baba adaylarına farklı tedavi seçenekleri içerisinden kendisine en uygun olanı seçme şansı tanıyan ve uygulayan merkezlerden biridir.

Kişiye Özel Tedavi Nedir?

Dünyada kısırlık "infertilite" oranları her geçen gün artarken tüp bebek tedavisine başvuran hasta sayısı da giderek artıyor. Kısırlığın pek çok nedeni olabilmekte ve bu nedenler hastanın durumuna özel nitelikler taşımaktadır. Her anne baba adayının sahip olduğu farklı özellikler, her çiftin üreme sağlıklarının durumları kısaca kısırlık nedeni olabilecek her şey tedavi sürecini etkiler.

"Doğru soruyu sormadan doğru cevabı alamazsınız" prensibinden hareketle her çiftin, ya da bireyin kısırlık nedenleri ve bunu etkileyen faktörler farklıdır. Önce sorunu saptamanız gerekir.

Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi'nde anne, baba adaylarının üreme sağlıklarını detaylı bir kontrolden geçirdikten sonra, bebek sahibi olmayı engelleyen tüm faktörler sıralanır. Bursa EUROFERTIL’de her anne baba adayının sahip olduğu farklı özellikleri ve sorunları gözeterek belirlenen tedavinin başarı şansı da standart prosedürleri uygulayan diğer merkezlerinkine göre elbette çok daha yüksektir.

Kişiye Özel Tedavinin Önemi

Hastaya özel ve çifte dair bütüncül bir tedavi anlayışı, tüp bebek başarı oranlarında Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi'nin dünya ortalaması üzerinde başarı yakalamasını, yani ailelerin hayallerindeki bebeği kucaklarına alıp evlat sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Tüp bebek tedavi alanındaki uzmanlarının anne baba adayına her kadının farklı yumurtalık rezervi ve kalitesi olduğunu ve kadınların bağışıklık sisteminden daha pek çok etkene kadar çok değişiklik gösterdiğini anlatabilmelidir. Burada da doktor - hasta iletişimi, tüp bebek merkezi ile anne baba adayları arasındaki güven ilişkisi büyük önem taşımaktadır.

Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi’nde anne baba olmak isteyen hastaların kısırlık nedenlerini oluşturan kendilerine has özellikleri saptanır ve bu nedenleri ortadan kaldıracak en uygun tedavi şekli belirlenir. Bu aşamadan sonra bebek özlemi çeken anne baba adaylarına hangi tedavinin ne zaman, nasıl ve neden uygulanacağı detaylı biçimde anlatılır.

Tüp bebek başarısını etkileyen pek çok faktörden biri de hastanın kendini güvende hissetmesi, hassas olan bu süreçte ne yaşadığının farkında olabilmesidir. Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi sadece bu alanda uzmanlaşan bir geleneğin temsilcisi olarak infertilite sorunu yaşayan anne baba adaylarının kendi vücutları ve sorunları ile ilgili bilgilendirilmelerinin bebek sahibi olma sürecindeki kadınlar ve erkekler için psikolojik olarak büyük bir fark yarattığının da bilincindedir. Sadece tüp bebek üzerinde uzmanlaşma geleneği ve ‘kişiye özel tedavi’ yaklaşımının öncüsü olmak kaçınılmaz olarak yeni tedavi seçeneklerini de beraberinde getirmiştir.

X

Hangi Merkezimiz ile İletişime Geçmek İstersiniz?