x

Açık Rıza Metni

EUROCLINIC SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.  (‘‘Şirket’’) tarafından, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVK Kanunu”) çerçevesinde tarafınıza sözlü aydınlatma yapılmış ve aydınlatma metni bilginize sunulmuştur. Ayrıca aydınlatma metnini www.bebekistiyorum.com adresinde her zaman bulabilirsiniz.

Şirketimizde açık rızaya ihtiyaç duyulmayan sebeplerle kişisel veriler işlendiği gibi açık rızaya dayalı olarak da kişisel veri işlenmektedir.

Geçerli bir açık rızadan bahsedebilmek için belirli bir konuya ilişkin, bilgilendirmeye dayalı ve özgür iradeyle rıza verilmiş olması gerekmektedir.

Öncelikle kişisel veri nedir ve kişisel verinin işlenmesi ne demek açıklayacak olursak;

Kişisel Veri: Kimliği belli veya belirlenebilir kişiye ait her türlü bilgi

Kişisel veri işleme; Kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hale getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlem.

Tarafınıza konulan teşhis ve tedavi sürecinin iyi yürütülebilmesi ve tedavi sürecinde iletişimin kurulabilmesi, gerekli bilgi alışverişinin yapılabilmesi için şirketimizce telefon numaranız ve adresiniz kaydedilmiştir. Günümüz teknolojilerinde telefon ve şahsi görüşme dışında da gelişen iletişim kaynakları vardır. Bu iletişim kaynaklarından ancak açık rızanız olursa faydalanmanız mümkündür.

Bildiğiniz üzere tarafınızla paylaşacağımız bilgi ve belgeler ağırlıklı olarak sağlık bilgisi olan özel nitelikli kişisel veridir. Kişisel Verileri Koruma mevzuatı çerçevesinde “BİP” isimli uygulama üzerinden iletişim kurulması ve tarafınıza bilgi ve belge ulaştırılması mümkündür. Ancak bu durumda bilgiler servis sağlayıcıya da aktarılmış olacaktır. BİP uygulaması yolu ile iletişim kurulmasına bilgi, belge, belge görsellerinin (rapor fotoğrafı vb.) alış verişi yapılmasına rızanız olmadığı takdirde, iletişim ve bilgi paylaşımı bizzat gelmeniz veya telefon görüşmesi ile bilgi, belge almanız ise şahsen gelinmesi suretiyle gerçekleştirilecektir. BİP uygulaması yolu ile iletişim kurmaya, bilgi ve belge almaya açık rızanız var ise açık rızam vardır, yok ise açık rızam yoktur kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir.

 

A) İletişim kurmak, bilgi ve belge görseli almak için BİP uygulamasının kullanılmasına açık rızanız var mıdır?

Açık rızam vardır

 

Açık rızam yoktur

 

 

Açık rızanız var ise kullanılacak telefon numarasını yazar mısınız?

.

Şirketimiz zaman zaman siz hastalarımızın menfaatine kampanyalar düzenlemekte ve yapılan tedavilere ilişkin indirimler yapmaktadır. Ayrıca uygulanan tedavilerde de yeni gelişmeler yaşanmakta ve yeni tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Şirketimiz uyguladığı kampanyalar ve gelişen, değişen tedavi yöntemlerinden haberdar olabilmeniz için, sizi aramamız ve bilgilendirmemiz ancak sizin açık rızanız ile mümkündür. Tanıtım yapmak, şirketimiz ile ilgili gelişmelerden, uygulanan kampanya, tedavi yöntemleri hakkında sizi bilgilendirmek ve fikrinizi öğrenebilmek için sizi aramamıza, iletişim kurmamıza, mail göndermemize açık razınız var ise açık rızam vardır, yok ise açık rızam yoktur kutucuğunu işaretler misiniz?

Açık rızam vardır

 

Açık rızam yoktur

 

 

İzniniz dahilinde çekilen görsel ve işitsel verileriniz (fotoğraf,video v.b) verilen hizmet kalitesinin artırılması, tanıtılması, yürütülmesi ve iyileştirilmesi amacıyla dönem dönem medya hesaplarımızda ve web sitemizde paylaşılacaktır. İzin vermediğiniz takdirde paylaşım yapılmayacaktır. Medya hesaplarımız ve web sitemizde görsel ve işitsel verilerin paylaşılmasına açık razınız var ise açık rızam vardır, yok ise açık rızam yoktur kutucuğunu işaretler misiniz?

Açık rızam vardır

 

Açık rızam yoktur

 

 

İşbu açık rıza metni tarafımdan okunarak ve özgür irademle tercihlerim yapılmıştır.

Ad:

Soyadı:

Tarih:

İmza:

 

Açık Rıza Metni'ni indirmek için tıklayınız.

X

Hangi Merkezimiz ile İletişime Geçmek İstersiniz?