x

Neden Bursa EUROFERTIL?

Bursa’nın Sadece Kısırlık Tanı ve Tedavisine Odaklı İlk Özel Merkezdir

Merkezimiz 2005 yılında Bursa’nın ilk tüp bebek merkezi olarak açılmış ve 2015 yılından itibaren Bursa EUROFERTIL olarak, bulunduğu binada hizmet vermeye devam etmektedir.

Sadece üreme sağlığı ve tüp bebek alanında hizmet verme özelliğini taşıyan ilk merkez olan Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi dünyadaki benzerleri gibi özel hasta grubuna özel yaklaşım ile en üstün ve ayrıcalıklı hizmeti sunmaktadır.

Bursa EUROFERTIL’de çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere, konusunda uzman ve tecrübeli ekibi ile en basit test ve tedaviden, en üst düzey yardımla üreme teknolojilerine kadar her seviyede hizmet sunulmaktadır. Günümüze kadar kendi alanındaki tüm teknik ve bilimsel yeniliklere öncülük yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir.

Kişiye Özel Tedavi

Farklı hastalara farklı tüp bebek tedavi seçeneklerini sunan, gerçek anlamda kişiye özel tedavi hizmeti veren tek merkezdir.

1978’den itibaren tüp bebek tedavisi yapılıyor. Yaklaşık 45 yıldır uygulanan tüp bebek tedavisinde ‘kişiye özel tedavi’ anlayışı hızla yaygınlaşıyor. Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi “kişiye özel tedavi” anlayışı ile hizmet veren, anne baba adaylarına farklı tedavi seçenekleri içerisinden kendisine en uygun olanı seçme şansı tanıyan ve uygulayan merkezlerden biridir.

Peki nedir ‘Kişiye Özel Tedavi?’

Dünyada kısırlık "infertilite" oranları her geçen gün artarken tüp bebek tedavisine başvuran hasta sayısı da giderek artıyor. Kısırlığın pek çok nedeni olabilmekte ve bu nedenler hastanın durumuna özel nitelikler taşımaktadır. Her anne baba adayının sahip olduğu farklı özellikler, her çiftin üreme sağlıklarının durumları kısaca kısırlık nedeni olabilecek her şey tedavi sürecini etkiler.

"Doğru soruyu sormadan doğru cevabı alamazsınız" prensibinden hareketle her çiftin, ya da bireyin kısırlık nedenleri ve bunu etkileyen faktörler farklıdır. Önce sorunu saptamanız gerekir.

Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi'nde anne, baba adaylarının üreme sağlıklarını detaylı bir kontrolden geçirdikten sonra, bebek sahibi olmayı engelleyen tüm faktörler sıralanır. Bursa EUROFERTIL’de her anne baba adayının sahip olduğu farklı özellikleri ve sorunları gözeterek belirlenen tedavinin başarı şansı da standart prosedürleri uygulayan diğer merkezlerinkine göre elbette çok daha yüksektir.

Kişiye Özel Tedavi’nin Önemi

Hastaya özel ve çifte dair bütüncül bir tedavi anlayışı, tüp bebek başarı oranlarında Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi'nin dünya ortalaması üzerinde başarı yakalamasını, yani ailelerin hayallerindeki bebeği kucaklarına alıp evlat sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Tüp bebek tedavi alanındaki uzmanlarının anne baba adayına her kadının farklı yumurtalık rezervi ve kalitesi olduğunu ve kadınların bağışıklık sisteminden daha pek çok etkene kadar çok değişiklik gösterdiğini anlatabilmelidir. Burada da doktor - hasta iletişimi, tüp bebek merkezi ile anne baba adayları arasındaki güven ilişkisi çok büyük önem taşımaktadır.

Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi’nde anne baba olmak isteyen hastaların kısırlık nedenlerini oluşturan kendilerine has özellikleri saptanır ve bu nedenleri ortadan kaldıracak en uygun tedavi şekli belirlenir. Bu aşamadan sonra bebek özlemi çeken anne baba adaylarına hangi tedavinin ne zaman, nasıl ve neden uygulanacağı detaylı biçimde anlatılır.

Tüp bebek başarısını etkileyen pek çok faktörden biri de hastanın kendini güvende hissetmesi, hassas olan bu süreçte ne yaşadığının farkında olabilmesidir. Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi sadece bu alanda uzmanlaşan bir geleneğin temsilcisi olarak infertilite sorunu yaşayan anne baba adaylarının kendi vücutları ve sorunları ile ilgili bilgilendirilmelerinin bebek sahibi olma sürecindeki kadınlar ve erkekler için psikolojik olarak büyük bir fark yarattığının da bilincindedir. Sadece tüp bebek üzerinde uzmanlaşma geleneği ve ‘kişiye özel tedavi’ yaklaşımının öncüsü olmak kaçınılmaz olarak yeni tedavi seçeneklerini de beraberinde getirmiştir.

Tüp Bebek Başarı Oranları

Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri ortalaması üzerinde gebelik oranlarına sahip olan merkezlerden biridir.  Kuşkusuz bu başarı oranları en iyi olan tüp bebek merkezini seçmeye çalışan anne baba adaylarının dikkat ettiği kriterlere sahip olabilmekten ileri gelmektedir.

Her gün dünyaya gelen bebeklerimiz ile ailemiz büyümektedir.

Hizmet Kalitesi

Tüp Bebek Merkezleri arasında seçim yaparken belirleyici olan en önemli faktörlerden biri şüphesiz hizmet kalitesidir. Kısırlık problemi yaşayan ve bebek özlemi çeken anne baba adaylarının bu en önemli ve hassas tedavi döneminde süreç boyunca iyi bir anı olarak hatırlanmasını sağlayacak kusursuz bir deneyim yaşatmak Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi'nin hizmet politikasını oluşturmaktadır. Tüp bebek tedavi sürecindeki her departman alanında uzman, seçkin insan kaynaklarından oluşur, hastaya özel tedavi anlayışını uygulayan merkez olarak her aşamada benzersiz olan hizmet kalitesinden ödün vermeden çalışmalarına devam etmektedir.

Bursa EUROFERTIL Deneyimi ve Ekibi

Sadece üreme sağlığı ve tüp bebek alanında hizmet verme özelliğini taşıyan Bursa’nın ilk merkezi olan Bursa EUROFERTIL dünyadaki benzerleri gibi özel hasta grubuna özel yaklaşım ile en üstün ve ayrıcalıklı hizmeti sunmaktadır. 2005 yılında açılan merkezimiz bulunduğu binada tecrübeli ve dinamik kadrosu sayesinde dünya standartlarının üzerindeki gebelik oranları ile binlerce ailenin hayatlarına dokunmuş, bebeklerini kucaklarına almalarını sağlamıştır. Bursa EUROFERTIL ailesini oluşturan tüm çalışma arkadaşları dinamik, konularında yetkin, deneyimli ve güler yüzlüdür.

Uygun Maliyet

Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi, kişiye özel tedavi seçenekleri sunarken anne baba adaylarının bütçesine en uygun fiyatlandırma ve ödeme seçeneklerini de sunmaktadır. Diğer merkezlerde standart paket adı altında hastaya dayatılan ek hizmetler yerine hastanın durumuna özel ve sadece gerekli olan işlemler için fiyatlandırma ve ödeme seçenekleri baştan belirlenmektedir. Önce hastanın tıbbi durumu ve en uygun tedavi planlamasının yapılması gözetilmekte, sonrasında gerekli bütçelendirme en ekonomik olacak şekilde baştan yapılmaktadır.

Güvenli Tedavi

Bursa EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi’nin en büyük ayırt edici özelliklerinden biri de bazı merkezlerin aksine bebek özlemi çeken anne baba adaylarına sadece etkinliği tıbbi olarak kanıtlanmış tanı ve tedavi yöntemlerini uygulaması, faydası gerçekten kanıtlanmamış ve istatistiği verilemeyen hiçbir uygulamayı hastalarına hizmet olarak vermemesi ya da ödetmeye kalkmamasıdır. Hekimlerimiz hasta kendisi talep etse dahi hastaya ek maliyet getireceğini gördükleri ve faydası olacağını düşünmedikleri hiçbir tanı ve tedaviyi uygulamamaktadır.

Son Teknoloji

Etkinliği kanıtlanmış her tanı ve tedavi yöntemi dünya ile aynı anda Bursa  EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi'nde tedavi gören hastalara sunulmaktadır.

Embriyoskop’u Bursa’da ilk kullanmaya başlayan merkez olarak, embriyo seçiminde efektif bir şekilde kullanarak gebeliği oluşturabilecek en iyi embriyo seçimini yaparak gebelik oranlarını arttırmaktadır.

İleri yaş anne adayları, tekrarlayan IVF başarısızlıkları veya tekrarlayan düşükleri olan gebe adaylarında uygulanan Yüksek Çözünürlüklü NGS yöntemi ile embriyoların genetik yapısı daha ayrıntılı incelenebilmektedir. Böylece daha küçük bölgede hasar olan embriyolar ayırt edilerek gebelik şansının artmasında önemli katkı sağlanmaktadır. Blastokist aşamasında ‘trophectoderm biyopsisi’ yapılması tecrübe gerektiren bir işlemdir.  Bu konuda oldukça tecrübeli ekibimiz başarılı bir şekilde, embriyoya zarar vermeden biyopsi işlemini uygulamaktadır.

Vitrifikasyon yöntemini uzun süredir efektif bir şekilde kullanan embriyoloji ekibimiz ile dondurulmuş embriyolar çözüldükten sonra %99 oranında canlı embriyo elde ederek, çok yüksek bir başarı oranına sahiptir.

Etik Ve Ahlaki Değerler

Anne baba adayları hayatlarının en önemli kararını alırken hassas bir süreçte yol arkadaşlarını ve rehberlerini de seçmek zorundadır. Bu sorumluluğun onuru ve bilincinde olan Bursa EUROFERTIL, tıbbi olarak faydası kanıtlanmamış hiçbir tedaviyi onaylamamakta ve hastalarına sunmamaktadır. Yayınları ve sunumları, uluslararası platformlarda, kongrelerde oturum başkanlıkları yapan, Dünya genelinde saygın bir yere sahip olan EUROFERTIL kurucu kadrosu; Amerika’yla Avrupa gebelik oranlarının üzerinde başarıya sahip olurken etik ilkelerinden asla ödün vermemiştir. Bursa EUROFERTIL hastanın durumuna özel tedavi belirleyerek, gerekli olmayan işlemler nedeni ile maddi ve manevi olarak yorulmasına engel olma prensibini taşır.

Diğer pek çok tüp bebek merkezinin aksine doğruluğu kanıtlanmamış uygulamaların reklamını yapmamakta ve hasta üzerinde denenmesine de karşı çıkmaktadır. "Diğer merkezde var" diyerek EUROFERTIL güvencesinde aynı işlemi yaptırma talebiyle gelen hastasına ise nedenlerini açıklayarak, uygulamayı en doğru şekilde yapabilecek tüm alt yapı ve teknolojiye sahip olmasına karşın etik olarak uygulanamayacağını iletmektedir.

 

X

Hangi Merkezimiz ile İletişime Geçmek İstersiniz?